Priorita Čisté město: údržba a pravidelný úklid veřejných prostranství aneb COMPAG Votice nově zaměstnává zahradnici

Také vám vadí, že se ještě na jaře na ulicích města válí podzimní listí? Že zeleň volá po údržbě a chodníky „zdobí“ plevel? Jednou z priorit volebního programu votického hnutí ANO je Čisté město: Zasadíme se o pravidelný úklid veřejných prostranství a lepší údržbu zeleně. Zkapacitníme čistírnu odpadních vod a tím umožníme další rozvoj města.

Co jsme pro prosazení tohoto bodu udělali v posledních měsících a v čem bychom rádi nadále pokračovali?

Možná jste si toho všimli, od začátku září se můžete setkávat s novou zahradnicí společnosti COMPAG Votice. Je jí sedmadvacetiletá absolventka oboru Zahradnictví – Tvorba a údržba zahrad s několikaletou praxí.  Náplní její práce je komplexní údržba veřejné zeleně.
Společnost COMPAG Votice pracuje pro Město Votice na různých zakázkách. V mnoha z nich má odborníky, kteří svou práci odvádějí na profesionální úrovni. Ovšem v případě některých prací, týkajících se údržby zeleně, si votický COMPAG musel najímat odbornou externí firmu. „S vedením firmy COMPAG Votice jsme se domluvili na podání inzerátu na pracovní pozici zahradník/zahradnice. Tento člověk z oboru bude mít na starosti údržbu zeleně ve městě. Dalším důležitým rozhodnutím, proč se COMPAG Votice rozhodl tuto pracovní pozici obsadit byl fakt, že se blíží ke konci desetiletá smlouva na údržbu zeleně na území Města Votic a v přilehlých osadách, a proto chce být firma COMPAG při výběrovém řízení konkurence schopná,“ vysvětluje votický místostarosta Martin Rataj.
Na současném pracovním trhu převyšuje nabídka zaměstnání nad poptávkou, proto nebylo pro COMPAG Votice lehké najít na pozici zahradník/zahradnice vhodného uchazeče. „Vybrána byla mladá žena, která je absolventkou oboru a již několik let v něm pracovala. Její práce vyžaduje nejen odborné znalosti, ale také úzkou spolupráci s některými zaměstnanci Městského úřadu Votice, kteří na údržbu zeleně ve městě dohlížejí,“ říká ředitel a jednatel COMPAGu Votice Jiří Kymla s tím, že začátek září věnovala nová zahradnice monitoringu stavu městské zeleně a následně se pustila do prvních odborných prací.

Foto: Ilustrační. Zdroj: www.pixabay.com

Komentujte

  Subscribe  
Upozornit na