Spolek Ma-Pa plní přání nejen o Vánocích

Možná jste v rádiu slyšeli upoutávku na projekt Ježíškova vnoučata. Jedná o iniciativu, která umožňuje klientům domovů seniorů napsat, co by si přáli zažít a nachází dobrovolníky, kteří jim následně přání vyplní. Věděli jste ale, že v našem regionu existuje nezisková organizace, která podobná přání v menším rozsahu také plní seniorům žijícím v našem regionu?

Spolek MaPa, který působí i v našem regionu, uskutečnil v úterý 28. listopadu pro jednu ze svých klientek výlet do Prahy na letiště Václava Havla. Splnil jí tím přání, které vyslovila při předchozí službě, kdy byla přivezena a doprovázena k lékaři.

Jde o první akci nového projektu Spolek MaPa plní přání (nejen o Vánocích). Účastnili se ji oba zakladatelé Markéta i Pavel Vohnoutovi. Služební vůz Citroen Berlingo s logem Spolku MaPa zaparkoval u terminálu č. 2 na parkoviště B v půl jedné po poledni. Nejprve si klientka mohla prohlédnout vstup na letiště a zorientovat se, kde je průchod do terminálu č. 1. Poté v doprovodu manželů Vohnoutových vyjela do prvního patra, kde si všichni prohlédli malou expozici muzea a pak se kochali pohledem z terasy na odlétající a přilétající letadla. Následně se přesunuli do odbavovací haly, kde si klientka prohlédla místa, která cestující musí projít těsně před odletem. Po necelé hodině soukromé exkurze zamířili zpět na parkoviště a bezpečně se vrátili domů.

Klientka měla ze splněného přání velkou radost a je Spolku MaPa vděčná za možnost podívat se na takové zajímavé místo, když sama nemůže. Markéta Vohnoutová, předsedkyně Spolku MaPa k vydařenému výletu doplnila: „Rádi bychom splnili alespoň jedno přání každý měsíc, pokud to bude v našich silách. Chceme tak nadále bojovat proti samotě, která je leckdy pro seniory horší, než fyzická bolest.“ Víte-li o někom, kdo by měl nějaké přání, dejte vědět!

Video ze splněného přání najdete na adrese:https://youtu.be/ykc0w0A4M5k

Pavel Vohnout, Ma-Pa z.s.

Komentujte

  Subscribe  
Upozornit na