Spolek MaPa zahajuje třetí sezónu aktivit pro seniory

V Kosově Hoře u Sedlčan a jejím okolí působí spolek MaPa, který cílí hlavně na seniory. Pokud vaši babičku nebo dědečka trápí dlouhá chvíle, nebo jste v seniorském věku, rádi se bavíte, cestujete a sdílíte své zážitky, určitě doporučujeme k návštěvě některé z akcí spolku!

KOSOVA HORA U SEDLČAN Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a děti se musí rozloučit s babičkou a dědečkem, protože brzy zasednou do školních lavic. Nebude prarodičům smutno? Nebude!

Spolek MaPa si zvolil za své motto „Bojujeme proti samotě!“ a začne jej naplňovat hned z kraje nového školního roku. Po kosohorském posvícení poslední víkend v srpnu následuje v pondělí 28. srpna tradiční zábava pod názvem Pěkná hodinka, kterou manželé Vohnoutovi pořádají ve spolupráci s Jiřím Němečkem, jenž zahraje a zazpívá k tanci i poslechu. V sále v restauraci Na Zámecké přenechaného na daný večer Štěpánkou Žďánskou bude pro příchozí připraveno také občerstvení ze uzenin darovaných Řeznictvím Dvořák z Příčov. Pěkná hodinka je tradičním otvírákem sezóny akcí pro seniory z Kosovy Hory a okolí. Loni v září se konal zájezd do rakouského příhraničí s cílem v solných termálních lázních Gmünd a továrnou na bylinné výrobky Sonenntor. Letos je připravena návštěva zámku, muzea voskových figurín a dalších turistických zajímavostí v Českém Krumlově. „Do Krumlova jsme se zajeli podívat předem, abychom připravili program šitý na míru našim klientům.“ uvedla Markéta Vohnoutová ze Spolku MaPa.

Hlavním programem zimního semestru 2017 – 2018 bude 3. běh Kurzu ovládání moderních technologií. Dvacet lekcí práce s počítači, tablety a chytrými telefony je naplánováno na každou středu od začátku října do konce března – vyjma svátků. Pavel Vohnout jakožto lektor kurzu prozradil podrobnosti: „Skupina mírně pokročilých naváže na loňské lekce a mimo ovládání Wordu či Excelu se zaměří na práci s fotografiemi, s jejichž pomocí pak vylepší své dosavadní soubory z minulého roku.“

Jednou měsíčně se zájemci schází na arteterapeutických programech vybraných dle roční doby. Na konci října se bude konat Výroba dušičkových věnců, v listopadu Výroba adventních věnců, v prosinci Vánoční setkání se soutěží o nejchutnější cukroví (letos se bude jednat o vánočku), v únoru Masopustní zábava, v březnu Výroba velikonočních dekorací, v dubnu Poznávání bylinek z našich zahrádek a v květnu Výroba květinových vazeb. Pomyslnou tečkou za aktivizačními činnostmi bude Letní setkání s grilováním a tréninkem hry pétanque. Aktuality a fotografie z akcí najdete na webu spolekmapa.cz či na Facebooku.

Spolek MaPa založili na jaře 2015 Markéta a Pavel Vohnoutovi. Jeho posláním je pomáhat seniorům prožívat co nejlépe své stáří, které nemusí být pasivním čekáním na smrt, ale naopak obdobím, kdy má člověk konečně čas na své koníčky. Spolek MaPa je otevřen pro všechny seniory na území Sedlčanska a Voticka. Činnost Spolku MaPa má na zřeteli předpovědi o stárnutí obyvatelstva České republiky, jehož potřeby není momentálně státní sociální systém schopen naplnit. S podobnými organizacemi se moc nepočítá a ani nejsou finančně podporovány z veřejných rozpočtů. Náklady jsou hrazeny ze sponzorských darů či nadačních příspěvků. Chcete-li Spolek MaPa podpořit nebo máte zájem o jeho služby, kontaktujte jej na čísle 774445644.

Pavel Vohnout

Podívejte se na slideshow, shrnující činnost spolku MaPa v roce 2016:

Foto: Spolek MaPa

 

Komentujte

  Subscribe  
Upozornit na