Tyršovka a Horní – termín dokončení nejistý

Od září loňského roku je kvůli kompletní rekonstrukci uzavřena Tyršova ulice. Výměna vodovodu, kanalizace, položení nových povrchů „spolyká“ téměř šest milionů korun. Už na podzim bylo jasné, že má zhotovitelská firma, co se týče rychlosti práce, poněkud skluz.  Písemná výzva a také upozornění, že město uplatní veškeré sankce dle platné smlouvy o dílo, pokud nebude dodržen stanovený termín, bohužel příliš nepomohly. A tak nebyl asfaltový povrch ulice dokončen ani do konce listopadu, ani do konce ledna a ani do konce května.

„Termín dokončení Tyršovy ulice není znám,“ uvedl na dotaz zastupitelky Jany Špačkové (ANO 2011) na pondělním zasedání zastupitelstva (29. května) starosta Jiří Slavík (TOP 09). Podobné odpovědi se zastupitelce dostalo i v případě ulice Horní, kde měl být nový povrch položen na jaře letošního roku.
„Dobrou zprávou však je, že město má přislíbenou dotaci na zeleň, z níž bude částečně hrazena zeleň v Tyršově ulici.

2
Komentujte

1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Pavel Czadek

Je nepochopitelné ! Jak může zavedená a prosperující firma B E S s.r.o Sídlo: Sukova 625, 256 01, Benešov (zapsáno od 29.09.1992) http://www.rzp.cz/cgi-bin/aps_cacheWEB.sh?VSS_SERV=ZVWSBJVYP&OKRES=&CASTOBCE=&OBEC=&ULICE=&CDOM=&COR=&COZ=&ICO=43792553&OBCHJM=&OBCHJMATD=0&ROLES=P&JMENO=&PRIJMENI=&NAROZENI=&ROLE=&VYPIS=2&PODLE=subjekt&IDICO=18245d7d2b64386ff7aa&HISTORIE=1 udělat po 24.letech své činnosti, takovou školáckou chybu a připravit se o zisk 4 664 000,Kč ?? a naopak, vykázat několikamilionovou ztrátu z vyměřeného penále ,dle uzavření na první pohled velice korektní smlouvy o dílo ,,Rekonstrukce ul.Tyršovy – Votice“. Kde nakonec skončí tyto miliony to je pro mne záhadou. Usilovná práce 2 – 5 pracovníků na rekonstrukci této ulice, která není do 16.8.2017 dokončena, skončila neúspěchem. Obyvatelé této ulice ,která byla po dobu jednoho roku na úrovni… Číst vice »

admin

Dobrý den pane Czadku, děkujeme za Váš komentář. I pro nás je postup zavedené a prosperující firmy nepochopitelný. Osobně se s filosofií „občané ulice jakožto rukojmí na úkor penále, které dále narůstá“ neztotožňuji a mrzí mě tento přístup. Věřím však, že vedení města skutečně na firmu tlačí a využívá všechny možnosti, které umožňuje zákon (např. kontrolní dny). S pozdravem Jana Špačková